Imprezy szkolne 2017/2018

 • Zabawa karnawałowa

  Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • Zabawa karnawałowa
  25.02.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa.

 • Zabawa na 102!

  Wspaniale bawili się uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Św.  podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się w środę, 20 lutego 2019 roku. Impreza rozpoczęła się od wspólnej zabawy tanecznej na parkiecie. O oprawę muzyczną zadbał zespół „System Band”. Panowie z zespołu zagrali dla  dzieciaków charytatywnie.

  W barwnie udekorowanej sali teatralnej bawiły się: piękne księżniczki, strażacy, batmani, dzielni rycerze oraz wiele innych postaci bajkowych.

  Zabawa taneczna była przeplatana konkursami i grami, które sprawiły dzieciom dużo radości. „Taniec z balonem”, „wyścigi rzędów”, „gorące krzesła” to tylko niektóre z atrakcji jakie grono pedagogiczne SOSW przygotowało dla dzieci. Ponadto było modelowanie balonów, czyli tworzenie zwierzątek, kwiatów i innych lubianych przez dzieci wzorów oraz malowanie twarzy.

  Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach i konkurencjach. Każe dziecko za udział w konkursie otrzymywało nagrodę.

  Po ponad 2 godzinnej uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przysposobi do pracy

  Zarząd Powiatu Ostrowieckiego wyraził zgodę na utworzenie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Będzie ona przeznaczona dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
  Utworzenie nowej szkoły w strukturze SOSW jest konieczne, aby uczniowie kończący w roku szkolnym 2018/2019 gimnazjum i szkołę podstawową mogli kontynuować naukę. Dla uczniów z niepełnosprawnościami niezwykle ważne jest kontynuowanie edukacji w ramach tej samej placówki. Dzięki temu absolwenci mają zapewnione łagodne przejście przez kolejne etapy nauki. 
  Warto podkreślić, że placówka posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która dysponuje niezbędnymi uprawnieniami do pracy z uczniami z potrzebami specjalnymi.
  – Inwestycja w szkoły to jeden z naszych priorytetów. Dlatego postanowiliśmy, że zostanie utworzona nowa szkoła w ramach SOSW, której zadaniem będzie przysposabianie do pracy uczniów niepełnosprawnych- powiedział wicestarosta Andrzej Jabłoński.

 • 70 lecie SOSW

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA

  Zabawa andrzejkowa
  W czwartek 29 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Było wiele wróżb i atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Trzy wróżki: Joluszka, Małgosiuszka i Danusiuszka przepowiadały przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą kart, złotych monet, andrzejkowych serc oraz butów. Konkursy i wróżby przeplecione były szaloną, dyskotekową muzyką. Zabawa była udana i wszyscy dobrze się bawili. Szkoda tylko, że ten czas tak szybko minął…

 • Spotkanie z wychowawcami klas

  Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego 

  w Ostrowcu Św. Oś Słoneczne 48

  Zaprasza Rodziców /Opiekunów

  05.12.2018 roku o godzinie 1300 na spotkanie z wychowawcami klas, podczas których zostaną przekazanie informacje na temat wyników nauczanie i zachowania uczniów.

 • Podwójny jubileusz za nami

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to piękny przykład pracy pedagogicznej nauczycieli, którzy od 70 lat z pasją i profesjonalizmem nauczają niepełnosprawnych uczniów.
  27 listopada w placówce świętowano podwójny jubileusz, 70-lecie powstania szkoły oraz 10-lecie powstania klas dla dzieci z autyzmem.
  Na uroczystości, które rozpoczęły się o godzinie 10 w hali sportowej ZS Nr 2 przybyli znamienici goście: wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św., Irena Renduda-Dudek, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu ostrowieckiego, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych, przedstawiciele świętokrzyskiego kuratorium oświaty, Sylwia Kula, asystentka posła na sejm Andrzeja Kryja, dyrektorzy, którzy w latach poprzednich zarządzali szkołą, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły, obecne grono pedagogiczne, uczniowie i ich rodzice oraz wiele innych wspaniałych osób, przyjaciół Ośrodka w tym nasi sponsorzy: Piekarnia i Cukiernia Skalski i Studio Grafiki Użytkowej „Mi-Graf”.
  Zgodnie z harmonogramem wtorkowej uroczystości po krótkim, oficjalnym powitaniu przez prowadzących imprezę, Jolantę Loranty i Waldemara Szambelana odbyła się część artystyczna. Jej celem było zaprezentowanie aktualnego wizerunku szkoły oraz przypomnienie najważniejszych faktów związanych z 70-letnią historią szkoły.
  Główną część uroczystości otworzył wspaniały polonez w wykonaniu uczniów i nauczycieli klas dla dzieci z autyzmem. Następnie została wyświetlona prezentacja, podczas której pani Agnieszka Kwapisz zaprezentowała przybyłym gościom 10-letnią działalność tych klas. Potem na scenie pojawili się uczniowie ze Szkolnego Klubu Aktora „Maska”. Młodzi artyści przygotowani pod czujnym okiem pani Anetty Dasios i Iwony Skalmierskiej zaprezentowali przedstawienie teatralne „Z Fredrą przez bajkę”. Kolejnym punktem programu było ślubowanie klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców Marleny Słodkiewicz i Małgorzaty Biernackiej zaprezentowali program artystyczny, w czasie którego przeszli swój pierwszy w życiu egzamin – „egzamin na ucznia”, który dotyczył znajomości podstawowych wiadomości szkolnych, zasad zachowania się w szkole i poza nią. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkim zadaniami. To był egzamin, który zdały na szóstkę. Tym samym uczniowie mogli przystąpić do oficjalnej części uroczystości. Kiedy nastąpiła najważniejsza chwila, w podniosłej atmosferze ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom, nauczycielom i dyrekcji. Następnie dyrektor Ośrodka, Andrzej Skrzypczak magicznym ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób nowi uczniowie: Jakub Pasturek, Oliwia Wesołowska, Bartosz Brodawka, Weronika Różalska, Krzysztof Jop, Łukasz Kostyra zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej. W planie jubileuszowej imprezy nie mogło zabraknąć prezentacji podsumowującej 70-letnią pracę Ośrodka. Dalszą część spotkania wypełniły przemówienia i życzenia zaproszonych gości. Kilka minut później na scenie po raz drugi zaprezentowali się uczniowie ze Szkolnego Klubu Aktora „Maska”. Tym razem zaprezentowali przedstawienie pt „Dziecko-obecność dobra w człowieku”. Oglądający spektakl mogli sobie przypomnieć o tym, co jest w życiu ważne, kiedy „ciepła” coraz mniej. Młodzież pokazała jak często dorośli nie zauważają bądź nie chcą zauważyć codziennych problemów najmłodszych. Przesłanie było takie, iż należy pamiętać i mieć czas dla drugiej osoby bo najważniejszy w życiu jest człowiek.
  Ostatnim punktem obchodów był słodki poczęstunek - tort oraz serwis kawowy podczas którego zaproszeni gości mogli miło spędzić czas oglądając wystawę prac uczniów, a także bogatą ekspozycję fotografii i kroniki dokumentujące historię Ośrodka.

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE - Obrazek 1

 • Święto Dyni

  Święto Dyni
  Dyniowe imprezy organizowane są na całym świecie. Podobnie jak w roku ubiegłym w naszym Ośrodku również zorganizowaliśmy taką imprezę, gdzie królową była oczywiście „dynia”. Święto Dyni odbyło się w świetlicy szkolnej dnia 26.X. 2018 r.
  W zabawie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej oraz klasy dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Uczniowie przebrani w ciekawe i kolorowe stroje brali udział w grach, konkursach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli. Konkurencje zręcznościowe wymagały od dzieciaków dużej sprawności, a w trakcie wykonywania prac plastycznych trzeba było wykazać się kreatywnością. W przerwach między zabawami dzieci miały okazję spróbować smacznych dań z dynią w roli głównej: zupa dyniowa, ciasto dyniowe, dżem dyniowy, sok z dyni, pestki z dyni itp.
  Dyniowe dekoracje, lampiony, smakołyki – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło dzieciom przeżyć wspaniałą wspólną zabawę. Uczestnicy imprezy doskonale pokazali, że Święto Dyni może być naszą nową tradycją, która może świetnie zastąpić znane wszystkim święto Halloween.

 • Malujemy na folii

  Malujemy na folii...
  Czy malować można tylko na kartce? Otóż nie. Dowodem na to mogą być dzisiejsze zajęcia plastyczne klasy 2b i 3a. Temat zajęć to "Park jesienią"-malowanie na folii. Już sam pomysł z odwróconymi stolikami i folią spożywczą bardzo spodobał się uczniom,którzy bardzo chętnie zajęli swoje stanowiska pracy. Inna faktura do malowania pozwoliła eksperymentować dzieciom i pobudziła ich do twórczego działania. Efekt to piękne foliowe obrazy w naszej klasie.

 • Spotkanie z rodzicami

  Dyrekcja SOSW zaprasza rodziców/ opiekunów uczniów na spotkanie w dniu 17 września o godz. 1300  .

  - przedstawienie ofert ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

  - wybory Rady Rodziców

  - spotkanie z wychowawcami klas.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2018/2019 SOSW odbędzie sie dnia 03.09.2018 o godz. 900 w świetlicy Bursy Szkolnej.

 • Hipoterapia

  Zajęcia z koniem
  Dnia 5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych z elementami hipoterapii.
  Kontakt z końmi dla każdego dziecka w tym niepełnosprawnego i możliwość ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu w leśnym otoczeniu to fantastyczna przygoda, która pomaga w odzyskaniu zdrowia w możliwym do osiągnięcia zakresie. Uniwersalność hipoterapii polega na jednoczesnym oddziaływaniu ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym. 
  Dzięki zajęciom z elementami hipoterapii dzieci uzyskują: zmniejszenie zaburzenia równowagi i poprawienie reakcji obronnych. Następuje stymulowanie rozwoju psychoruchowego dziecka w tym poprawia się koordynacja wzrokowo- ruchowa, orientacja przestrzenna oraz rozeznanie w schemacie własnego ciała. Dziecko zwiększa możliwości koncentracji uwagi i utrzymuje ją przez wymagany zadaniowo czas, zwiększa motywację do wykonywania ćwiczeń, rozwija samodzielność i kreatywność, zwiększa poczucie własnej wartości, a ponadto relaksuje się, a tym samym osłabia reakcje nerwicowe.
  Podczas zajęć dzieci miały możliwość nauczenia się obsługi i pielęgnacji konia. Zobaczyły jak wygląda stój do jazdy konnej, wyposażenie i sprzęt jeździecki. Największą frajdę sprawiło dzieciom karmienie konia.
  Na terenie stajni poza końmi są także inne zwierzęta wykorzystywane do terapii z dziećmi jak psy i kot. Poprzez kontakt ze zwierzętami uczniowie uczą się wielu umiejętności takich jak: odpowiedzialność, umiejętność bycia stanowczym i punktualnym (np. podczas karmienia i oporządzania zwierząt), obchodzenia ze zwierzętami, poczucia wrażliwości na otaczający świat.
  W dalszej części wizyty dzieci beztrosko bawiły się na świeżym powietrzu. Była wspólna zabawa z chustą, różnego rodzaju gry i ćwiczenia zręcznościowe. Chętni grali też w warcaby. 
  Celem zajęć było przywrócenie sprawności fizycznej i psychicznej w jak największym zakresie, wzbudzenie pozytywnych dziecięcych emocji takich jak: radość, uśmiech i szczęście.

 • Zajęcia z hipoterapii
  07.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia z hipoterapii.

 • Niecodzienna lekcja przyrody

  We wtorek, 29 maja 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej klas 1-3 oraz klasy dla uczniów z autyzmem w ramach edukacji przyrodniczej wzięły udział w lekcji, która odbyła się w plenerze. Spotkanie z przyrodą miało miejsce w Leśniczówce „Zwierzyniec” na Gutwinie.
  Pan leśniczy Zbigniew Kos przybliżył uczniom zagadnienia związane z bezpiecznym i odpowiednim zachowaniem się w lesie. Dzieci dowiedziały się także jakie są największe zagrożenia dla lasu. Prowadzący spotkanie, podczas swojej prelekcji, wielokrotnie powtarzał: „Pamiętajmy, że las nie jest naszym domem. Jesteśmy w nim tylko gośćmi”.
  Lekcja w lesie zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek w wyznaczonym do tego miejscu. Uczniowie mieli także możliwość grania w piłkę oraz wypoczynku na łonie natury.
  Zajęcia w lesie okazały się fascynujące zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy bawili się świetnie i zapewniamy, że ,,nauka nie poszła w las”. Niecodzienna lekcja przyrody - Obrazek 1:)
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Rajd Papieski

   „Rajd Papieski”
  Nasza szkoła w niecodzienny sposób czci pamięć papieża Jana Pawła II. Społeczność szkolna doszła do wniosku, że sztampowe akademie nie są odpowiednie na miarę tak wielkiego Człowieka. Jako że papież, Jan Paweł II znany był ze swojego zamiłowania do turystyki, postanowiliśmy zorganizować dnia 22 maja 2018 roku „Rajd Papieski”. 
  Kilka minut po godzinie 8 wyruszyliśmy autokarami do miejscowości Pokrzywianka. Stamtąd rozpoczęła się wędrówka piesza. Podziwiając piękny świętokrzyski krajobraz po blisko 40 minutach dotarliśmy do miejscowości Grzegorzowice, gdzie wspólnie modliliśmy się w kościele pw św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie rajdu zorganizowane był grill na którym piekliśmy kiełbaski. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.
  Zapraszamy do galerii zdjęć Rajd Papieski - Obrazek 1:)

 • Rajd Papieski
  23.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd Papieski.

 • - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Wpisz tutaj nazwę szkoły
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim, oś. Słoneczne 48
 • 412474720

Galeria zdjęć