Imprezy szkolne 2017/2018

ŚWIĘTO JABŁKA POLICJANCI W SZKOLE ŚWIĘTO EDUKACJI ŚWIĘTO DRZEWA CZYTANIE - BAJANIE WYCIECZKA DO PARKU ZABAWA W FIKOLANDZIE HALLOWEEN ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ZABAWA KARNAWAŁOWA ŚNIADANIE DAJE MOC KOTY W SZKOLE ŚWIĘTO WODY KONFERENCJA ŚWIAT AUTYZMU DZIEŃ PAPIESKI I DZIEŃ DZIECKA POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY II KUCHARZ

Imprezy szkolne 2012/2013

ŚWIĘTO JABŁKA

JABŁKAMI JESIEŃ SIĘ ZACZĘŁA…

 

We wtorek, 25-go września 2012 uczniowie szkoły podstawowej  wzięli udział w Święcie Jabłka. Najpopularniejszy owoc w naszym kraju, trochę niedoceniany – jabłko – był tematem, wokół którego tego dnia odbywały się zajęcia. Uczniowie dowiedzieli się, że wystarczy zjadać jedno jabłko dziennie, aby być zdrowym, młodym, szczupłym, mieć dobrą pamięć
i sprawny umysł, a także przeciwdziałać niektórym chorobom nowotworowym.

A co działo się dalej? Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach plastycznych: rysowali, malowali, wyklejali, ozdabiali. Powstały piękne, rumiane i uśmiechnięte jabłuszka, niektóre z robaczkiem, a nawet cudaczne jabłkowe zwierzaki do schrupania. Były także różne gry i zabawy, np. wesoły taniec z jabłkiem, wyławianie ustami jabłek z wody, konkurs na najdłuższą obierkę jabłkową.

Każdy z uczestników został nagrodzony, co było możliwe dzięki hojności sponsorów, którym serdecznie i gorąco dziękujemy. Należą do nich m.in.: ZOM Remondis, Świetlica Środowiskowa Wspólnoty Świętokrzyskiej przy ul. Słonecznej 40 oraz nauczyciele SOSW.

Zakończeniem świątecznego dnia był słodki poczęstunek: naleśniki, kisiel, kompot, przeróżne, smakowite ciasta i ciasteczka – oczywiście z jabłkiem w roli głównej.

„Jabłkowy zawrót głowy” na długo pozostanie w pamięci uczniów.

H. Stempi

Aktualności

Kontakt

  • Wpisz tutaj nazwę szkoły
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim, oś. Słoneczne 48
  • 412474720

Galeria zdjęć